Luottamusmiehet ja hallitus

Kymsoten JHL:n luottamusmiehet kaudelle 1.1.2022 - 31.12.2023 ovat:

Mika Byman, pääluottamusmies (päätoiminen)

Puh 050 310 0389, mika.byman@kymenhva.fi


Petra Ekberg, luottamusmies, koti-, asumis- ja hoivapalvelut (KAH)  ja varapääluottamusmies

Puh 040 489 8361, petra.ekberg@kymenhva.fi


Anita Punkkinen, luottamusmies, Terveyden ja sairaanhoidon palvelut (TESPA)

Puh 0400 885 548, anita.punkkinen@kymenhva.fi 


Miia Pahkala, luottamusmies , psykososiaaliset ja kehitykselliset palvelut (PSYKE)

Puh 040 489 8584, miia.pahkala.kymenhva.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠


Kymsote Jhl 586 hallitus 2023

TehtäväNimiSähköpostiosoitePuhelinnumero
PuheenjohtajaElina HuuhtanenJHL586puheenjohtaja@outlook.com040 6612594
VarapuheenjohtajaLassi Vesterinenlassi.vesterinen@outlook.com040 483 3248
SihteeriVirpi Aunelavirpiaunela@gmail.com / JHL586sihteeri@outlook.com040 726 7141
TaloudenhoitajaMiia Pahkalamiia.pahkala@kymenhva.fi040 489 8584
JäsenJuho Lampilajuho.lampila@kymenhva.fi040 489  8315
JäsenPetra Ekbergpetra.ekberg@kymenhva.fi040 489 8361
JäsenAnita Punkkinenanita.punkkinen@kymenhva.fi0400 885 548
VarajäsenTiia Laurila laurilantiia86@gmail.com 0406612594
VarajäsenTaru Kuntonentaru.kuntonen@kymenhva.fi040 747 1691
VarajäsenMaarit Söderströmmaarit.soderstrom@kymenhva.fi
VarajäsenAnni Amberganni.amberg@kymenhva.fi


















Kymsote Jhl 586 ry 

Kymenlaakson sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymä Kymsote                                                                               

Luottamusmiestoimisto: 

Takojantie 1, 48220 Kotka